888 501 101       
Home | Reklama | FORUM | Kontakt       
INFORMACJE Z KRAJU   •   INFORMACJE ZE ŚWIATA   •   CIEKAWE PRODUKTY   •   TARGI VENDINGOWE   •   ABC VENDINGU   •   KATALOG FIRM   •   SYSTEM NAYAX  
katalog firmpopularPOLSKA
Płatność kartą bankową
Klienci automatów vendingowych nie są skazani na transakcje gotówkowe


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

ŚWIAT
Vending po włosku
We Włoszech funkcjonuje prawie 20 razy więcej automatów niż w Polsce


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

TARGI VENDINGOWE
Vendiberica 2015
Zdjęcia z III edycji hiszpańskich targów vendingowych


CZYTAJ DALEJ


REKLAMA
platnosc karta w automacie

REKLAMA
nayaxvend

Strona główna > Ciekawe produkty > System Nayax - płatności kartą i telemetria dla vendingu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
System Nayax - płatności kartą i telemetria dla vendingu

vintage vending Nayax jest prekursorem i zarazem światowym liderem w dziedzinie płatności kartami bankowymi i telemetrii dla vendingu. System Nayax to kompletne, zabezpieczone odpowiednimi certyfikatami, gotowe do pracy narzędzie, nie wymagające dodatkowych umów z bankami, czy agentami rozliczeniowymi. Mikropłatności, czyli transakcje bez podawania kodu PIN są rozwiązaniem znakomicie wpisującym się w charakter branży vendingowej. W ramach jednego produktu operator otrzymuje obsługę kart bankowych, zaawansowany system telemetryczny oraz obsługę płatności bezgotówkowych w środowisku zamkniętym (karty, naklejki, breloczki) o możliwościach niespotykanych w żadnym innym rozwiązaniu.

Płatności kartami bankowymi

Żółty czytnik Nayax VPOS® obsługuje płatności wszystkimi sposobami: transakcje zbliżeniowe (również telefonami z technologią NFC), chipowe i paskiem magnetycznym. Nieżaleznie od sposobu płatności, zawsze mamy do czynienia z tzw. mikropłatnością, a więc transakcją nie wymagającą autoryzacji kodem PIN.

Bankowe karty płatnicze znajdują się obecnie w prawie każdym portfelu i zastosowanie czytnika kart zwiększa prawdopodobieństwo dokonania zakupu w automacie. To jednak nie wszystko. Badania naukowe pokazują, że posługujący się kartą klient statystycznie kupuje więcej, niż osoba płacąca gotówką. Jednocześnie jest gotowy płacić wyższą cenę za dany produkt. Jak to możliwe? Otóż płacąc kartą nie doświadczamy fizycznego pozbywania się pieniędzy i przez to wydajemy je łatwiej i mniej skupiamy się na cenie produktu - zwracamy większą uwagę na jakość i zwykłe zaspokojenie pragnienia. Mechanizm ten określono terminem 'credit card premium effect', lecz wbrew angielskiej nazwie, nie dotyczy on wyłącznie kart kredytowych, tylko płacenia "plastikowymi pieniędzmi" w ogóle. Credit card premium effect przekłada się bezposrednio na wzrost obrotów w danym automacie vendingowym.

Zastosowanie czytnika kart bankowych zwiększa również możliwości jeśli chodzi o gamę sprzedawanych produktów. Cena maksymalna, która jest barierą na poziomie 5 zł (przy systemach akceptujących monety, chodzi o wygodę dla klienta) przestaje byc ograniczeniem. Z powodzeniem można oferować produkty droższe od standardowych.

Obsługa środowiska zamkniętego (pre-paid, post-paid)

System Nayax oferuje najbardziej zaawansowaną na rynku obsługę płatniczego środowiska zamkniętego o możliwościach niespotykanych w żadnym innym rozwiązaniu. Bezgotówkowe systemy płatnicze są bardzo wygodną formą realizowania zakupów w automatach. Pozwalają na kontrolę sprzedaży, stosowanie promocji, okresów niższych cen (tzw. happy hours), analizę sprzedaży i generowanie podsumowań transakcji. Środkiem płatniczym mogą być karty zbliżeniowe, chipowe, z paskiem magnetycznym i różnego rodzaju bezstykowe transpondery: naklejki, breloczki itp.

Możliwości skonfigurowania nośników jest wiele. System pozwala ustawiać różnego rodzaju limity zakupów (dzienny, miesięczny), przenoszenie kredytu na następny miesiąc, automatyczne odnawianie kredytu z początkiem nowego miesiąca. Możliwe jest również doładowywanie przez posiadacza. Ostateczne zachowanie środka płatniczego może być dowolnym połączeniem wymienionych wariantów.

Nayax jest systemem online, dzięki czemu wszystkie zmiany danych, uprawnień, kredytów oraz dodawanie lub blokowanie użytkowników dokonywane są zdalnie z poziomu przeglądarki internetowej, w czasie rzeczywistym.

Najprostsze wdrożenie Systemu Nayax jako zamkniętego systemu bezgotówkowego polega na rozdaniu kart płatniczych w danej lokalizacji. Operator vendingowy emituje wówczas własne karty (lub inne nośniki) płatnicze pozwalające na zakupy w jego sieci automatów (w konkretnym automacie, w wybranej grupie, we wszystkich w danej lokalizacji itp.), rozliczane w systemie przedpłacowym lub na koniec miesiąca na podstawie wygenerowanego raportu.

Wykorzystanie kart pracowniczych

Zamiast wprowadzać nowe karty, można wykorzystać funkcjonujące w danej firmie karty pracownicze (dostępowe, kontrolujące czas pracy) i wprowadzić je do systemu jako karty płatnicze. Czytnik Nayax VPOS obsługuje karty magnetyczne i zbliżeniowe w standardzie Mifare, a za pomocą dodatkowych czytników możliwa jest współpraca z transponderami systemów Unique, HID i Roger.

Alternatywa dla kluczy chipowych

Nayax jest narzędziem dającym o wiele więcej możliwości, niż stosowane powszechnie systemy kluczy chipowych. Środkiem płatniczym mogą być zwykłe karty z paskiem magnetycznym lub zbliżeniowe, które są znacznie tańsze, niż nośniki w alternatywnych rozwiązaniach. Jeżeli uda się zaimplementować karty pracownicze, koszt nośników spada do zera.

Czytniki są oczywiście droższe, jednak należy pamiętać, że są to certifikowane urządzenia obsługujące również karty bankowe, co zapewnia dodatkowe obroty w danej lokalizacji. W wielu wypadkach może się okazać, że wdrożenie systemu Nayax jest dużo bardziej opłacalne w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych.

Jeżeli firmie, w której stoją automaty zależy na pełnej przejrzystości rozliczeń z operatorem, można ustanowić ograniczony dostęp do systemu Nayax z podglądem wyłącznie na wskazane maszyny. Wówczas osoba wydelegowana do monitorowania rozliczeń (np. księgowa) może samodzielnie śledzić sprzedaż i generować raporty.

Zdalna obsługa reklamacji

System umożliwia obsługę reklamacji na odległość. Wystarczy, że operator utworzy w systemie kartę do rozliczania reklamacji i za jej pomocą może wywołać pojawienie się kredytu w maszynie, przy której stoi poszkodowany klient. Zdalna obsługa reklamacji wykorzystuje fakt, że w systemie Nayax kartę płatniczą można powiązać z numerem telefonu i użycie karty zasymulować dzwoniąc do wybranego automatu (moduł telemetryczny posiada kartę SIM do transmisji danych).

Telemetria

System Nayax to również dedykowana dla vendingu telemetria, czyli zdalne monitorowanie sytuacji w maszynie. Jest to najbardziej zaawansowane rozwiązanie na rynku, a firma Nayax jest pionierem w rozwijaniu telemetrii opartej o DEX (protokół EVA-DTS), czyli najbogatsze źródło danych z automatu. Jeżeli automat vendingowy jest dostatecznie zaawansowany* (czyli m. in. obsługuje wspomniany protokół), operator vendingowy ma do dyspozycji następujące dane:

  • sprzedaż w automacie
  • poziom zatowarowania automatu
  • awarie
  • stan gotówki w kasetce
  • godziny odwiedzin automatu
* do starszych maszyn można zastosować wrzutnik obsługujący DEX (podłączony w Executive)

Wydajna obsługa automatów

Zdalny monitoring sprzedaży i ustawienie odpowiednich alarmów sprawia, że obsługa floty automatów staje się wygodniejsza, szybsza i dużo bardziej wydajna.

  • automaty odwiedzane są tylko wtedy kiedy jest to potrzebne
  • pracownik wie, ile i jakich produktów zabrać
  • znika potrzeba czasochłonnego spisywania liczników, sprzedanych produktów
  • jeden pracownik może obsłużyć większą liczbę automatów
Z każdego komputera z dostępem do internetu operator jest w stanie śledzić godziny odwiedzin automatów i stan pieniędzy w kasetkach, na podstawie którego można rozliczać pracowników przywożących gotówkę. Znając bieżący stan zatowarowania, można unikać sytuacji, kiedy automat ma wyprzedane produkty, a powiadomienia o awariach zmniejszają prawdopodobnieństwo wandalizmu - operator dowiaduje się o nich pierwszy i ma możliwość szybkiego zareagowania, zanim z problemem zetknie się klient.

Analiza sprzedaży i optymalizacja asortymentu

System pozwala na generowanie raportów sprzedaży pod różnym kątem (danego produktu, danej grupy produktów, danego dnia, tygodnia, miesiąca itp.). Raport może dotyczyć konkretnego automatu, wybranej grupy maszyn (np. trasy danego kierowcy) lub wszystkich maszyn.
Dzięki danym sprzedażowym z protokołu MDB przekazywanym w czasie rzeczywistym możliwa jest optymalizacja asortymentu automatów. Na podstawie raportów łatwo jest ustalić które produkty i w których miejscach sprzedają się w pierwszej kolejności.


Więcej informacji na stronie www.televend.pl

Kontakt

Televend
ul. Rzeźnicka 2c/44
80-822 Gdańsk
www.televend.pl
888 501 101
info@televend.pl

vending world Vending przyszłości
Nowoczesne technologie i oczekiwania nowych pokoleń klientów automatów mogą na zawsze zmienić branżę. Zobaczmy jaki będzie vending jutra


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

Zdrowy vending
Moda na zdrowe odżywianie będzie wciąż rozwijającym się trendem. Dotyczy to również vendingu. Zobaczmy jak radzą sobie firmy w USA


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

Vending po hiszpańsku
250 nowoczesnych automatów vendingowych na jednym tylko lotnisku w Madrycie.


CZYTAJ DALEJ


REKLAMA

REKLAMA
reklama
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Home | Informacje z kraju | Informacje ze świata | Ciekawe produkty | Targi vendingowe | ABC vendingu | Katalog firm | System Nayax | Kontakt
© Copyright Portal Vendingowy