888 501 101       
Home | Reklama | FORUM | Kontakt       
INFORMACJE Z KRAJU   •   INFORMACJE ZE ŚWIATA   •   CIEKAWE PRODUKTY   •   TARGI VENDINGOWE   •   ABC VENDINGU   •   KATALOG FIRM   •   SYSTEM NAYAX  
nayax

Wprowadzenie
---------------------------------------
Dla początkujących
---------------------------------------
Korzyści
---------------------------------------
Kompatybilność
---------------------------------------
Terminal płatniczy VPOS
---------------------------------------
Podłączenie i montażPraca z systemem
---------------------------------------
Alarmy
---------------------------------------
Reklamacje zdalne
---------------------------------------
Kontrola stanu gotówki
---------------------------------------
Kontrola zatowarowania
---------------------------------------
Obsługa kart prepaid
---------------------------------------
Analiza sprzedaży
---------------------------------------
Wersja mobilna
---------------------------------------
Monyx


Ograniczenia automatów
---------------------------------------
Zasięg sieci i karty SIM
---------------------------------------
EVA-DTSREKLAMA
platnosc karta w automacieStrona główna > System Nayax > Terminal płatniczy

Terminal płatniczy dla vendingu

Terminal Nayax VPOS® jest terminalem płatniczym stworzonym dla vendingu, a więc dla branży urządzeń samoobsługowych. Aby zrozumieć jak wiele kryje się w tym stwierdzeniu, zapoznaj się z poniższymi informacjami. Pamiętaj o tych kluczowych elementach wybierając rozwiązanie dla swojej firmy.

terminal platniczy

Hardware stworzony od podstaw dla urządzeń samoobsługowych

Nayax opracował i stworzył od podstaw własny terminal płatniczy VPOS®. O tym jak ważne jest wyprodukowanie własnego sprzętu dokładnie odpowiadającego wymaganiom rynku, wiedzą zapewne tylko specjaliści. Naszym klientom niech wystarczy fakt, że Nayax, jako firma obsługująca i rozwijająca sieć zarządzania terminalami dla vendingu, może błyskawicznie reagować na zmieniającą się sytuację i przepisy, a w razie potrzeby dostosowywać swój sprzęt do nowych zadań.

Obsługa wszystkich sposobów płatności

Terminal VPOS® pozwala na obsługę wszystkich możliwych sposobów płatności: transakcje zbliżeniowe, kartami wyposażonymi w chip (bez funkcji zbliżeniowej lub z wyłączoną funkcją zbliżeniową*), telefonami z NFC, Apple Pay, kartami z paskiem magnetycznym.

Pamiętaj, że mikrotransakcje bez podawania kodu PIN mogą być również realizowane poprzez wsunięcie karty do czytnika. Tego typu transakcje stanowią 29% wszystkich transakcji odbywających się w terminalach na automatach vendingowych.

Dokładne informacje dla klienta

Terminal płatniczy VPOS® dokładnie informuje klienta o przebiegu i finale transakcji. Klient wie, że karta jest w trakcie autoryzacji, dostaje informację o pomyślnej autoryzacji, a w dalszej części transakcji wie jaka kwota została pobrana z jego konta.

Co ważniejsze - jeżeli transakcja się nie powiedzie (z wielu różnych powodów, o których możesz nie wiedzieć jako operator urządzeń samoobsługowych), klient dostanie wyraźną informację, że środki nie zostały pobrane z jego karty bankowej.

Komunikaty głosowe

Wszystcy w branży wiemy jaką wagę przywiązują klienci do komunikatów na naklejkach informacyjnych. Dzięki Nayax klient jest na bieżąco informowany głosowo o czynnościach, które należy wykonać oraz o przebiegu transakcji. Komunikaty głosowe - unikalna cecha terminali Nayax - okazuje się wielkim ułatwieniem dla klientów automatów i stanowi ogromną przewagę rozwiązania Nayax. Klienci automatów vendingowych muszą dostawać jasne i proste komunikaty, aby korzystanie z automatów kojarzyło się z wygodą i bezpieczeństwem.

Jeżeli po nieudanej transakcji klient otrzyma wyraźny przekaz, że środki nie zostały pobrane masz szansę uniknąć wielu telefonów z pytaniem: "przed chwilą chciałem kupić produkt w państwa automacie, ale niestety nie wypadł. Czy moja karta została obciążona?"

Nadzorując nienadzorowane

Skoro jesteśmy już przy telefonie od klienta - dzięki Nayax masz bezpośredni i natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji dotyczących zdarzeń w twoich automatach. W zakładce 'Ostatnie Zdarzenia' lub jeszcze precyzyjniej w 'Monitorze transakcji' możesz sprawdzić jak przebiegła transakcja i czy zakonczyła się sukcesem.

W razie problemów lub wątpliwości zawsze masz do dyspozycji infolinię firmy Televend.

Nie tylko karty bankowe

Nayax oferuje nie tylko obsługę kart bankowych. Terminal VPOS® to również:
  • obsługa nosników kredytu w systemie zamkniętym (prepaid) - alternatywa dla kluczy chipowych
  • realizowanie reklamacji na odległość - zdalne wydawanie produktu
  • płatności aplikacją Monyx oraz związane z tym korzyści

Aktualizacje oprogramowania

Czytnik Nayax VPOS umożliwia zdalne aktualizowanie oprogramowania. Osobom mniej zorientowanym w tematach rynku bezgotówkowego informacja ta mówi niewiele i przypomina ciekawostkę techniczną przeznaczoną dla wąskiego grona zainteresowanych. To całkowicie mylne wrażenie. Różnorodność emitowanych w Polsce kart bankowych, wprowadzanie przez banki wciąż nowych produktów i ofert oraz zmiany wymuszane przez organizacje płatnicze (VISA, Mastercard) często prowadzą do konieczności zmiany oprogramowania urządzeń obsługujących transakcje bezgotówkowe.

Terminale Nayax można aktualizować zdalnie, a operacje hurtowe są indywidualnie (z każdym operatorem) planowane i zlecane na najdogodniejszy czas dla danej lokalizacji. Terminal po aktualizacji przeprowadza auto-diagnostykę, żeby upewnić się co do poprawności operacji. W przypadku wykrycia błędów automatycznie ponawia procedurę.

Aby zrozumieć jakim dobrodziejstwem są automatyczne aktualizacje wystarczy uświadomić sobie z czym wiąże się dostosowanie wrzutnika do nowego wzoru monet lub zmiana oprogramowania czytnika banknotów w przypadku wprowadzenia do obiegu nowych wzorów banknotów.

Brak umów na czas określony oraz możliwość deaktywowania terminali

Nayax doskonale rozumie branżę vendingową, więc wymogi formalne nie są zwykłą kalką z rynku detalicznego, tylko odpowiedzią na dynamiczny charakter biznesu, w który zaangażowane są automaty sprzedające. Wybierając Nayax nie podpisujesz umów na czas określony, które obligują cię do nieprzerwanego korzystania z terminala i przewidują kary umowne. Przeciwnie - u nas aktywujesz i dezaktywujesz terminal wtedy, kiedy chcesz.

Jeżeli akurat skończył się kontrakt w danej firmie i trzeba relokować automaty, z dłuższą przerwą w magazynie, wystarczy, że dezaktywujesz wybrane terminale i opłata za nie przestanie być naliczana. Podobna sytuacja może mieć miejsce w szkołach i na uczelniach w okresie wakacyjnym. Z Nayax przestajesz się przejmować sytuacją, w której automaty mają przerwę w sprzedaży.

Koszty vs. korzyści

Decydując się na inwestycję w terminale do automatów vendingowych, pamiętaj o dokładnym porównaniu kosztów do korzyści jakie oferuje ci dane rozwiązanie. Zwróć uwagę na fakt, że specyfika branży vendingowej wymaga szczególnego zestawu funkcjonalności, aby rozwiązanie bezgotówkowe było przyjazne zarówno dla operatora, jak i dla klienta.

Upewnij się, że zostaniesz wyposażony w odpowiednie narzędzia, które pozwolą na diagnozowanie i rozwiązywanie problemów dotyczących transakcji kartami bankowymi. Sprawdź, czy dostawca oferuje odpowiednie wsparcie w zakresie instalacji, obsługi bieżącej oraz serwisu w przypadku problemów technicznych. Jako operator musisz mieć pewność, że ktoś odbierze telefon, jeżeli będziesz chciał zgłosić problem.

Pamiętaj, że Nayax jest narzędziem, które rozwiązuje problemy branży vendingowej, a nie dokłada operatorowi nowych.

nayax POLSKA
Promocja Knoppers
Przez dwa wakacyjne miesiące trwa w Sopocie ciekawa akcja promocyjna z wykorzystaniem automatów vendingowych


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

ŚWIAT
Pizzomatic
Skomplikowany i drogi automat przygotowuje pizzę od podstaw


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

POLSKA
Książkomaty
Automaty sprzedawały nową powieść H. Murakamiego zanim ta pojawiła się w księgarniach


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

ŚWIAT
Vending po hiszpańsku
250 nowoczesnych automatów vendingowych na jednym tylko lotnisku w Madrycie


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

POLSKA
Automat jako magazynier
Zamiast sprzedawać, automaty mogą zastąpić magazyniera: wydawać określone produkty i rejestrować poszczególne pobrania


CZYTAJ DALEJ- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Home | Informacje z kraju | Informacje ze świata | Ciekawe produkty | Targi vendingowe | ABC vendingu | Katalog firm | System Nayax | Kontakt
© Copyright 2013-2016 Portal Vendingowy