888 501 101       
Home | Reklama | FORUM | Kontakt       
INFORMACJE Z KRAJU   •   INFORMACJE ZE ŚWIATA   •   CIEKAWE PRODUKTY   •   TARGI VENDINGOWE   •   ABC VENDINGU   •   KATALOG FIRM   •   SYSTEM NAYAX  
firmy vendingowepopularPOLSKA
Płatność kartą bankową
Klienci automatów vendingowych nie są skazani na transakcje gotówkowe


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

ŚWIAT
Vending po włosku
We Włoszech funkcjonuje prawie 20 razy więcej automatów niż w Polsce


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

TARGI VENDINGOWE
Vendiberica 2015
Zdjęcia z III edycji hiszpańskich targów vendingowych


CZYTAJ DALEJ

REKLAMA
reklamaREKLAMAStrona główna > Informacje z kraju > Portal Vendingowy na sprzedaż
28.02.2015
Portal Vendingowy jest do kupienia! (OFERTA NIEAKTUALNA)

Z okazji 1. urodzin Portalu Vendingowego przygotowaliśmy prawdziwą niespodziankę. Czytelników oraz klientów od razu uspokajamy - nie kończymy działalności, oferta sprzedaży serwisu nie ma wpływu na jego funkcjonowanie.

Portal Vendingowy pojawił się pod aktualnym adresem dokładnie rok temu. Od tego czasu wiele się zmieniło, przybyły nowe galerie z targów vendingowych, nowi klienci i nowe pomysły. Obserwując statystyki i zainteresowanie ze strony odwiedzających, wyraźnie widzimy wzrost aktywności czytelników. Nie są to warunki szczególnie skłaniające do pozbycia się biznesu, ale mimo wszystko postanowiliśmy wystawić Portal Vendingowy na sprzedaż. To nie oznacza końca działalności - mamy nadzieję, że wręcz przeciwnie!

Dlaczego sprzedajemy?

Wzrost zainteresowania to jedna sprawa, ale przełożenie tego na zadowalającej wysokości przychody to coś innego. Założeniem, które towarzyszyło nam w momencie tworzenia Portalu, było traktowanie tego przedsięwzięcia jako pobocznej, niekomercyjnej i - siłą rzeczy - niezbyt dochodowej działalności. Unikaliśmy agresywnego marketingu, nie prowadziliśmy aktywnej sprzedaży usług. Liczyliśmy ewentualnie na wpływy z reklam, aby chociaż częściowo zwracały się inwestycje na stworzenie i prowadzenie serwisu oraz podróże na zagraniczne targi branżowe.

Po roku działalności uznaliśmy, że serwis jest już na takim etapie, że traktowanie go jako aktywność "non profit" po prostu nie ma sensu. Pracy jest sporo, targi odbywają się regularnie, więc cały czas jest o czym pisać. A skoro wpływy z działalności bieżącej sa zbyt małe, postanowiliśmy spróbowac przekuć dotychczasowe wysiłki w jednorazowy zwrot z inwestycji.

Branża vendingowa jest w bardzo ciekawym miejscu swojego rozwoju. Dzięki nowym technologiom, automaty i ogólnie mechanizmy sprzedaży zmieniają się ostatnio tak szybko, jak jeszcze nigdy w historii. Przez 50 lat maszyny vendingowe zmieniały się nieznacznie - ewoluowały wrzutniki, pojawiało się więcej elektroniki, a najbardziej zmieniał się design. Natomiast automatów, które pojawią się za 5 czy 10 lat możemy nie skojarzyć z vendingiem, który znamy obecnie. Coraz więcej firm odkrywa ten kanał dystrybucji, a więcej podmiotów, to większa pomysłowość i większy nacisk na promocję, ze względu na konkurencję.

Na taką dynamikę w Polsce przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Branża w naszym kraju jest dość specyficzna i niewiele firm jest w stanie poważnie inwestować w promocję i obecność w sieci. Na pewno będzie lepiej i ciekawiej. Ale na te lepsze czasy wolimy poczekać z pomocą inwestora lub sprzedać biznes firmie, która ma świadomość nadchodzących zmian.

Co właściwie sprzedajemy?

Oferta sprzedaży/przejęcia serwisu jest dość elastyczna. Portal Vendingowy może zostać sprzedany w całości, z przeniesieniem praw własnościci do treści i fotografii. Możliwe jest również wsparcie finansowe z przekazaniem uzgodnionej wysokości udziałów oraz możliwością realnego wpływania na kształt i działalność serwisu.

Niezależnie od formy sprzedaży, do dyspozycji nabywcy/inwestora pozostaje nasz zespół redakcyjny - fotograf i zastępca redaktora naczelnego Łukasz Suprun, grafik komputerowy i specjalista SEO Wojciech Laskowski oraz profesjonalna tłumaczka Irena Moszczyńska. Osoby współtworzące Portal nie zajmują się jego prowadzeniem w pełnym wymiarze godzin. Jest to praca dodatkowa, związana z osobistymi zainteresowaniami i podpierana doświadczeniem. Przy okazji zawsze była dla nas zajęciem przynoszącym sporo satysfakcji, co - mamy nadzieję - przekładało się na jakość naszej pracy.

Własnością Portalu jest kilkanaście adresów internetowych, które zapewniają skuteczne pozycjonowanie serwisu, a ich wartość to blisko 15000 zł. Po dodaniu już opracowanych materiałów oraz uwzględnieniu potencjału rynkowego, zainteresowani inwestorzy powinni uznać dwukrotność tej kwoty za wycenę początkową.

Czy to koniec?

Pomysł wystawienia Portalu na sprzedaż bynajmniej nie oznacza zamiaru zaprzestania działalności. Dowodem na naszą aktywność będą artykuły, które niebawem ukażą się na portalu. Będziemy pisać o nowych trendach w vendingu i o kolejnych bolączkach rynku rodzimego.

Bez względu na przebieg wydarzeń, Portal będzie kontynuować rozwój i utrzyma obecność w sieci. Jednym z warunków sprzedaży serwisu lub przekazania części udziałów jest pisemne zobowiązanie nabywcy/inwestora do kontynuowania dotychczasowej działalności promowania nowoczesnego vendingu i przybliżania jego zagadnień wszystkim zainteresowanym. Należy również mieć na uwadze zachowanie obiektywnego i otwartego spojrzenia na branżę.

Dla utrzymania wartości oferowanych usług warto, aby nabywca potrafił zapewnić wsparcie w zakresie dostarczania informacji branżowych. Być może najlepszym pomysłem byłoby przekazanie Portalu grupie kilku firm, które wspólnie najpełniej zrealizują jego misję informacyjną.

Zobacz jak powstawał i rozwijał się Portal Vendingowy

Począwszy od połowy 2013 roku nasz serwis przeszedł wiele zmian. Poza adresem głównym, zmieniał się wygląd, dodawaliśmy kolejne działy i łączyliśmy w całość osobno funkcjonujące serwisy przygotowane pod branżę automatów. Stworzenie bogatego, przejrzystego i wszechstronnego serwisu pod jednym adresem okazało się najlepszym pomysłem. Przygotowaliśmy specjalny osobny artykuł pokazujący nasz rozwój od kartki papieru, do chwili obecnej:

Jak powstawał Portal Vendingowy? > > >

W artykule m. in. zdjęcia poprzednich wersji Portalu Vendingowego. Zobacz jaką drogę przeszliśmy od pomysłu, przez realizację, do pełnego, najlepszego w Polsce serwisu o branży vendingowej!

Słowo od naczelnego

Przedsięwzięcia biznesowe niewątpliwie wymagają uwagi. W Polsce bywam rzadko, co nie najlepiej służy rozwojowi Portalu. Swoją uwagę wolę w całości skierować na bardziej lukratywne działania. Mam nadzieję, że zapoczątkowany przeze mnie Portal Vendingowy będzie skutecznie i konsekwentnie pomagał kierunkować polski vending w stronę rozwiniętego, świadomego rynku Europy zachodniej, czy USA.

Doświadczenie zagraniczne uczy przede wszystkim właśnie tego, że podstawą rozwoju vendingu jest wzrost świadomości klientów końcowych. Klient świadomy, to klient rozpieszczany, ale nie przesadnie wybredny. Mający pojęcie o podstawach funkcjonowania biznesu. Na "Zachodzie", aby funkcjonować, nie trzeba oferować kawy za 0,2 euro z nowego automatu, ale przy tym nie można sobie pozwalać na drogę na skróty i niefachowy serwis.

Firmy działające wbrew ogólnie przyjętym standardom działają krótko albo w ogóle. Dzięki sporej świadomości, słabe praktyki są bardzo szybko eliminowane z rynku. Spora w tym zasługa innego modelu współpracy z administracją obiektu. Prowizja od obrotów to mechanizm, który każe wybrać firmę oferującą najlepszy serwis - tak, aby potrafiła wygenerować najwyższe możliwe obroty.

Niestety w Polsce wciąż dochodzi do sytuacji, kiedy placówka budżetowa wybiera ofertę firmy "krzak", która jest o 2500 zł wyższa (!) od pozostałych ofert znanych na rynku firm.

W miarę swoich możliwości zapewnię nowemu nabywcy Portalu wsparcie w zakresie informacji z amerykańskiego (w mniejszym stopniu z brytyjskiego) rynku vendingowego. Zajmuję się w USA automatyką przemysłową, co nie stanowi może centrum wydarzeń vendingowych, ale liczne kontakty zdobyte podczas działalności operatorskiej pozwalają mi nieźle orientować się w sytuacji.

Pozdrawiam i życzę sukcesów, Jan Wojtaś

Kontakt i oferty

Wszystkich zainteresowanych zakupem Portalu Vedningowego zapraszamy do bezpośredniego kontaktu mailowego lub telefonicznego:

info@portalvendingowy.pl

888 501 101vending world Pizzomatic
Skomplikowany i drogi automat przygotowuje pizzę od podstaw


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

Baleriny w pudełku
Lekkie damskie buty z modyfikowanych automatów do papierosów


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

Vending po hiszpańsku
250 nowoczesnych automatów vendingowych na jednym tylko lotnisku w Madrycie.


CZYTAJ DALEJ

REKLAMA
reklama

REKLAMA
Azkoyen


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Home | Informacje z kraju | Informacje ze świata | Ciekawe produkty | Targi vendingowe | ABC vendingu | Katalog firm | Kontakt
© Copyright 2013-2015 Portal Vendingowy