888 501 101       
Home | Reklama | FORUM | Kontakt       
INFORMACJE Z KRAJU   •   INFORMACJE ZE ŚWIATA   •   CIEKAWE PRODUKTY   •   TARGI VENDINGOWE   •   ABC VENDINGU   •   KATALOG FIRM   •   SYSTEM NAYAX  
katalog
popularPOLSKA
Płatność kartą bankową
Klienci automatów vendingowych nie są skazani na transakcje gotówkowe


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

ŚWIAT
Vending po włosku
We Włoszech funkcjonuje prawie 20 razy więcej automatów niż w Polsce


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

TARGI VENDINGOWE
Vendiberica 2015
Zdjęcia z III edycji hiszpańskich targów vendingowych


CZYTAJ DALEJREKLAMA
platnosc karta w automacie


REKLAMA
Azkoyen


REKLAMA
REKLAMA
reklama
Strona główna > Informacje ze świata > Automaty z Vendiberica 2015
26.03.2016
Ciekawe automaty z Vendiberica 2015

Prezentujemy cztery ciekawe automaty vendingowe wypatrzone na ostatnich targach vendingowych Vendiberica 2015. Oczywiście całe targi to parada nowości, ale zwykle kilka rozwiązań okazuje się wyróżniać na tle pozostałych.

Na Vendiberica 2015 były to naszym zdaniem automat sprzedający wino w butelkach, automat do produktów BHP, automat o nietypowym sposobie wydawania produktów pozwalający na sprzedaż opakowań typu blister oraz coś zupełnie rewolucyjnego: automat charytatywny, w którym kupuje się dla innych.

Przypominamy jednocześnie o zbliżających się targach Vending Poland 2016, które odbędą się w dniach 13-14 kwietnia w Warszawie!

Zaczniemy od automatu sprzedającego alkohol. Prezentowany automat cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Pozornie wyglądał jak zwykły automat, który zatowarowano butelkami wina. Jednak poza asortymentem, jego wyjątkowość polegała na dodatkowym wyposażeniu w postaci skanera dokumentu tożsamości, który umożliwia weryfikację wieku klienta.

Gdyby nie system weryfikacji wieku, automat do sprzedaży alkoholu mógłby jedynie pełnić rolę dystrybutora dla osób upoważnionych, które dokonują zakupu za pomocą zarejestrowanych w systemie kart prepaid.

Swego czasu w USA, w stanie Pennsylvania, wprowadzono pilotażowo automatyczne 'kioski z winem' wyposażone w skanery dowodów tożsamości, systemy rozpoznawania twarzy oraz alkomat. Ewentualny sukces pomysłu miał skutkować wprowadzeniem automatów z winem do ponad 100 kolejnych lokalizacji.

Kliknij aby powiększyć:

fot. Portal Vendingowy 

Produkty ochrony osobistej z automatu

Automaty służące do dystrybucji sprzętu BHP i ochrony osobistej stają się coraz bardziej popularne. Nawet klasyczny automat vendingowy, po dołożeniu systemu Nayax i wydaniu kart identyfikacyjnych pracownikom (lub wykorzystaniu kart pracowniczych funkcjonujących w danej firmie*) można przekształcić w automatyczne mini-centrum dystrybucji środków BHP. Gotowe rozwiązanie, składające się również z modułu administracji zdalnej, pokazała na targach vendingowych firma GPE Vendors - włoski producent automatów.

Zastosowanie automatu umożliwia kontrolę zużycia, co redukuje koszty nawet o 30%. Zdalny monitoring stanu automatu i ewidencja online pozwalają m.in. na:

  • monitorowanie zużycia przez poszczególnych pracowników i podwykonawców
  • ograniczenie dostępu osobom, które danych produktów nie potrzebują
  • identyfikowanie działów/pracowników generujących największe pobrania
  • kontrolowanie zatowarowania i alarmy o niskich stanach**
Automaty znacząco przyczyniają się do obniżenia kosztów inwentaryzacji, wydawania i zamawiania środków BHP. Można je łatwo umieścić w najbardziej odpowiednich miejscach, aby zdobycie potrzebnych produktów zajmowało jak najmniej czasu.

* w Nayax kartami identyfikacyjnymi/prepaid mogą być często karty dostępowe lub kontrolujące czas pracy w danej firmie
** wszystkie podane funkcje dostępne są również w systemie Nayax, dowiedz się więcej tutaj

Kliknij aby powiększyć:

fot. Portal Vendingowy 

Automat sprzedający towary pakowane w blistry

Klasyczny sposób wydawania produktów z automatów, czyli mechanizm obracającej się spirali, w której osadzone są produkty, ma pewne ograniczenia. W przypadku produktów o niewygodnych kształtach doskonale sprawdzi się automat, w którym produkty zapakowane w blistry zawieszone są podobnie jak na regałach hipermarketów.

Dodatkową zaletą takiego sposobu przechowywania i wydawania produktów jest zwiększenie pojemności automatu. Dzięki elastyczności konfiguracji maszyny, produkty mogą być umieszczone dość blisko siebie oraz ciasno (sąsiadująco) nałożone na pojedyncze, obracające się wieszaki w formie nagwintowanego pręta.

Na zdjęciu doskonale widać, że z powodzeniem można wydawać inne rodzaje opakowań, pod warunkiem, że doczepi się do nich odpowiednią zawieszkę.

Kliknij aby powiększyć:

fot. Portal Vendingowy 

'Solidarity machine' - kup dla kogoś innego

Automat vendingowy nieco inny niż wszystkie pozostałe. Na przyciskach wyborów zdjęcia butelek mleka, soczewicy, ryżu. 'Solidarity machine', czyli w wolnym tłumaczeniu 'maszyna solidarności' lub 'automat charytatywny', to automat vendingowy, w którym nie kupuje się dla siebie. Pomysł jest odpowiedzią na ciągle rosnącą liczbę potrzebujących zgłaszających się w Hiszpanii o pomoc do banków żywności.

Chętni do skorzystania z maszyny dokonują płatności i wybierają który z 24 produktów oferowanych przez Bank Żywności chcą ufundować. Produkty kosztują od 1 do 3 euro: 1kg cukru kosztuje 1 euro, tuzin jaj 2 euro. Automat wydaje zwrotnie niewielkie pudełko, które potwierdza dokonanie wpłaty i symbolicznie przedstawia ufundowany produkt.

Maszyna przypomina automat do sprzedaży papierosów. W zestawieniu z umieszczonymi na niej symbolami produktów żywnościowych budzi ciekawość przechodniów, więc chętnych do jej wypróbowania nie brakuje. Automat jest czymś nowym, wyróżniającym się i sprawia, że przekazanie wsparcia potrzebującym jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Automat jest efektem starań organizacji charytatywnych, które stale szukają sposobów na zwiększenie wpływów z dotacji. Liczba osób żyjących w ubóstwie zwiększyła się w Hiszpanii dwukrotnie w porównaniu do 2007 roku. Potrzeby banków żywności znacznie przewyższają ich możliwości.

Kliknij aby powiększyć:

fot. Portal Vendingowy 

Powyższy automat pokazywany był na targach vendingowych jako ciekawostka, ale na przedmieściach Madrytu, tuż obok kościoła faktycznie umieszczono automat, w którym wszyscy chętni mogli wspomóc potrzebujących.

Wolontariusze ubrani w żółte kamizelki tłumaczyli zaciekawionym przechodniom jak działa automat i chętnie odpowiadali na pytania. Najczęściej powtarzającym się było "co właściwie powinienem kupić?". Zaprojektowanie i zakup automatu zostały sfinansowane przez lokalną firmę._____________________________________________________________

Dodaj komentarz:


nick
komentarz

vending polskaKoniec vendingu w szkołach?
Nowe przepisy zaproponowane przez PSL mogą negatywnie wpłynąć na vending w szkołach


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

Książkomaty
Automaty sprzedawały nową powieść H. Murakamiego zanim ta pojawiła się w księgarniach


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

Tanie papierosy
Przełomowa maszyna do nabijania gilz papierosowych luźnym tytoniem, stripsem lub krajanką tytoniową


CZYTAJ DALEJ

REKLAMA
vending poland 2016


REKLAMA
systemy bezgotowkowe


REKLAMA
slomka ptysiowa


REKLAMA
automaty fresh panini
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Home | Informacje z kraju | Informacje ze świata | Ciekawe produkty | Targi vendingowe | ABC vendingu | Katalog firm | Nayax | Kontakt
© Copyright 2013-2016 Portal Vendingowy