888 501 101       
Home | Reklama | FORUM | Kontakt       
INFORMACJE Z KRAJU   •   INFORMACJE ZE ŚWIATA   •   CIEKAWE PRODUKTY   •   TARGI VENDINGOWE   •   ABC VENDINGU   •   KATALOG FIRM   •   SYSTEM NAYAX  
katalog
popularPOLSKA
Płatność kartą bankową
Klienci automatów vendingowych nie są skazani na transakcje gotówkowe


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

ŚWIAT
Vending po włosku
We Włoszech funkcjonuje prawie 20 razy więcej automatów niż w Polsce


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

TARGI VENDINGOWE
Vendiberica 2015
Zdjęcia z III edycji hiszpańskich targów vendingowych


CZYTAJ DALEJREKLAMA
platnosc karta w automacie

REKLAMA
AzkoyenREKLAMA


REKLAMA
automaty fresh panini
Strona główna > Informacje ze świata > Vending po irlandzku cz.2
02.10.2015
Vending po irlandzku cz. 2

W pierwszej części materiału o vendingu w Irlandii skupiliśmy się na klasycznych automatach i na generalnej sytuacji tamtejszej branży. W części drugiej przedstawiamy Państwu automaty vendingowe oferujące produkty nietypowe oraz maszyny, które może trudno sklasyfikować jako automaty vendingowe, ale zdecydowanie są to maszyny samoobsługowe oferujące określone usługi i wyposażone w systemy płatnicze - zatem wpisują się w ogólno pojęty vending.

Chodzi o pralniomaty (tak, tak - samoobsługowe duże maszyny piorące ubrania na miejscu), samoobsługowe myjki ciśnieniowe na stacjach paliw oraz znane dobrze z Polski paczkomaty.

Na początek niezwykle urokliwy automat sprzedający kurze jaja. Trafiliśmy na niego przypadkiem, podczas krajoznawczej wycieczki po hrabstwie Louth. Automat zlokalizowany jest tuż przy drodze, więc nie sposób go nie zauważyć. Szczególnie, że jest bardzo elegancko obudowany i oznaczony stonowanym, choć czytelnym brandingiem.

Kliknij aby powiększyć:

fot. Łukasz Cegiel 

Pralniomaty

Na tę niezwykłą maszynę natknęlismy się na dużym parkingu przy centrum handlowym. Wydaje się, że to idealna lokalizacja dla pralniomatów - można wrzucić pranie i odebrać je po zakupach. Maszyna prezentuje się genialnie. Dostawca chwali się, że podobnych maszyn jest już na świecie ponad 1000. W polskiej kulturze coś takiego być może nie cieszyłoby się szczególną popularnością, ale trzeba pamiętać, że w niektórych krajach (np. w USA) z powodzeniem funkcjonują pralnie, do których klienci samodzielnie przynoszą rzeczy do prania i wykonują wszystkie niezbędne czynności.

Prezentowany automat posiada dwie pralki różniące się pojemnością wsadu oraz ceną usługi (18 kg za 8 euro i 8 kg za 4 euro) oraz suszarkę. Informacje o korzystaniu z automatu prezentowane są na dużym wyświetlaczu LCD, cykl prania trwa 30 minut. Do wyboru jest kilka programów w zależności od typu tkanin i stopnia zabrudzenia. Płacić można tylko monetami, chociaż producent przewidział miejsce na alternatywne systemy płatnicze.

Kliknij aby powiększyć:fot. Łukasz Suprun 

Papierosy z automatu

Niewiele krajów pozwala na sprzedaż papierosów z automatów. Irlandia należy do tej grupy, dzięki czemu w niektórych lokalach - najczęściej restauracjach i pubach - można trafić na takie własnie maszyny.

Kliknij aby powiększyć:

fot. Łukasz Cegiel 

Automatyczne myjki ciśnieniowe na stacjach paliw

Częstym widokiem na irlandzkich stacjach paliw są samoobsługowe myjki ciśnieniowe. To w zasadzie nieco bardziej okrojona wersja znanych z Polski samoobsługowych myjni ręcznych. Dlaczego tam bardziej popularne są wersje mini? Być może dlatego, że w kraju z takim klimatem, kiedy ponad połowa dni w roku jest deszczowa, nie ma zwyczaju dokładnego mycia samochodu. Chodzi raczej o to, żeby spłukać lub prowizorycznie umyć zabrudzoną karoserię i nie trzeba tego robić dokładnie - przecież jutro pewnie też będzie padać. A swoją drogą należy zwrócić uwagę na cenę takiej usługi. Mycie auta za 7 euro? Od razu wiadomo co jest największą bolączką przedsiębiorców polkiej branży vendingowej - niskie ceny.

Kliknij aby powiększyć:


fot. Łukasz Suprun 

Klasyczne budki fotograficzne PhotoMe i coś nowocześniejszego

Automatyczne budki do robienia zdjęć można spotkać również w Polsce, więc nie jest to wielka sensacja. Natomiast dość wyjątkowy wydaje się automat do samodzielnego drukowania zdjęć z różnych nośników cyfrowych. W Polsce podobne maszyny funkcjonowały (lub wciąż funkcjonują?) w sklepach sieci Rossmann.

Kliknij aby powiększyć:

fot. Łukasz Suprun 

Paczkomaty

Automaty do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek zrobiły w Polsce furorę. Sieć paczkomatów rozwijana była w ostatnim czasie bardzo dynamicznie, do czego przyczyniła się świetnie prowadzona współpraca z podmiotami sektora e-commerce (np. Allegro). W Irlandii podobnych maszyn nie ma aż tak wiele, jednak sprawdzają się tak samo dobrze.

Kliknij aby powiększyć:


fot. Łukasz Suprun 

_____________________________________________________________

Dodaj komentarz:


nick
komentarz

vending polskaKoniec vendingu w szkołach?
Nowe przepisy zaproponowane przez PSL mogą negatywnie wpłynąć na vending w szkołach


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

Książkomaty
Automaty sprzedawały nową powieść H. Murakamiego zanim ta pojawiła się w księgarniach


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

Tanie papierosy
Przełomowa maszyna do nabijania gilz papierosowych luźnym tytoniem, stripsem lub krajanką tytoniową


CZYTAJ DALEJ

REKLAMA
reklama


REKLAMA
systemy bezgotowkowe

REKLAMA
slomka ptysiowa
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Home | Informacje z kraju | Informacje ze świata | Ciekawe produkty | Targi vendingowe | ABC vendingu | Katalog firm | Kontakt
© Copyright 2013-2015 Portal Vendingowy