Home | Reklama | Kontakt       
INFORMACJE Z KRAJU   •   INFORMACJE ZE ŚWIATA   •   CIEKAWE PRODUKTY   •   TARGI VENDINGOWE   •   ABC VENDINGU   •   KATALOG FIRM   •   SYSTEM NAYAX  
kategorie

Słownik
---------------------------------------
Automaty vendingowe
---------------------------------------
Wydawanie produktów


Systemy płatnicze
---------------------------------------
Terminal płatniczy
---------------------------------------
Wrzutniki monet
---------------------------------------
Protokoły komunikacji


Prowadzenie firmy
---------------------------------------
Lokalizacje
---------------------------------------
Wynajem powierzchni
---------------------------------------
Sposoby rozliczeń
---------------------------------------
Produkty


Vending w liczbach
---------------------------------------
Historia
---------------------------------------
Polskie Stowarzyszenie
  Vendingu

Strona główna > ABC Vendingu > Terminal płatniczy
Terminal płatniczy dla vedningu

Na automatach vendingowych coraz częściej instalowane są terminale płatnicze obsługujące karty bankowe. Wzrost popularności transakcji bezgotowkowych w vendingu wynika z dwóch zasadniczych powodów.

Po pierwsze następuje ogólny wzrost popularności płatności bezgotówkowych w handlu. Trend ten nie omija vendingu i coraz częsciej zdarza się, że terminale płatnicze są wymogiem przetargowym lub nalegają na ich instalację administratorzy obiektów, w których stoją automaty vendingowe. Wiadomo powszechnie, że płatność kartą jest szybka, wygodna, a mikropłatności bez konieczności podawania PIN doskonale komponują się z vendingiem.

Po drugie zainstalowanie terminala płatniczego prowadzi do zwiększenia obrotów w automacie. Jest to efekt wielokrotnie potwierdzony przez wielu operatorów vendingowych. Stopień wzrostu obrotów zależy od lokalizacji, ale notowany jest zawsze. Argument większych zysków jest zwykle tym, który przechyla szalę podczas podejmowania decyzji o instalacji terminala. Należy pamiętać, że osiągnięcie 15-20% wzrostu obrotów w skali całej firmy może może całkowicie odmienić jej funkcjonowanie.

Koszty vs. korzyści

Z uwagi na charakter branży vendingowej inwestycja w terminale płatnicze jest operacją bardziej kosztowną, przede wszystkim jeżeli chodzi o koszty wdrożenia. W dalszym okresie eksploatacji terminali w vendingu koszty mogą być również stosunkowo wysokie, ponieważ sensowne wdrożenie wymaga zainstalowania kilkunastu, kilkudziesięciu terminali. Warto wybrać rozwiązanie, które jest czymś więcej niż terminalem płatniczym, a jego wszechstronność pozwoli na obniżenie kosztów operacyjnych i uzyskanie wymiernych korzyści w innych obszarach działania firmy.

O korzyściach z wdrożenia terminala platniczego połączonego z telemetrią przeczytasz tutaj.

Mit niskiej prowizji

Analizując ofertę na terminale płatnicze dla vendingu warto zwrócić szczególną uwagę na kwestię prowizji. Sztywna, procentowa stawka na poziomie 3 lub 4 procent oferowana przez Nayax wydaje się wysoka. Z kolei stawki składające się ze stałej części nominalnej (np. 5 gr) plus stawki procentowej jawią się jako bardziej korzystne. Pomijając dodatkowe warunki, które kryją się w zawiłych akapitach regulaminów agentów rozliczeniowych, wystarczy krótki zestaw prostych obliczen matematycznych, aby zrozumieć, że przy średniej cenie w vendingu stawki ze składową nominalną są po prostu mniej opłacalne dla operatora vendingowego.

terminal platniczy

Obsługa wszystkich rodzajów transakcji

Z punktu widzenia klienta jak i operatora vendingowego korzystnie jest, aby terminal obsługiwał wszystkie sposoby płatności, nie tylko płatności zbliżeniowe. Wokół płatności bliżeniowych pojawia się od czasu do czasu zamieszanie, komentowane jest ich bezpieczeństwo. W obliczu wątpliwości wielu klientów decyduje się na wyłączenie tej funkcji na swoich kartach. Warto zatem dysponować terminalem, który obsłuży również karty chipowe. pewnij się, że obsłuży on jak największą grupę kart płatniczych - nie tylko karty z włączoną funkcją zbliżeniową.

Oczywiście niezależnie od sposobu przeprowadzania transakcji, w przypadku mikropłatności nie podaje się kodu PIN.

Kompatybilność i łatwość montażu

Warto zwrócić szczególną uwagę na kompatybilność terminali z automatami vendingowymi. Automaty stanowią bardzo zróżnicowaną grupę urządzeń, więc próby przeniesienia terminali uniwersalnych na grunt vendingu rzadko kończą się sukcesem. Istnieją na rynku rozwiązania, które instaluje się na automatach błyskawicznie i od razu rozpoczyna pracę. Aby podłączyć do automatu terminal absolutnie nie jest konieczna zmiana płyty głównej lub innych istotnych części.

Komunikaty głosowe

Dobrze, aby terminale płatnicze na automatach miały możliwość wydawania komunikatów głosowe dla klientów. Klient po zainicjowaniu transakcji będzie wówczas dostawać jasne instrukcje co do dalszego postępowania, a w przypadku nieudanej transakcji będzie dokładnie wiedziec czy nastąpiło obciążenie, czy nie. Chodzi o to, aby terminal był maksymalnie przyjazny dla użytkownika, ponieważ jest on jedyną osobą obsługującą automat w momencie zakupu.

Wsparcie techniczne

Za terminalami płatniczymi dla vendingu musi stać odpowiednia infrastruktura administracyjna, aby całość funkcjonowała sprawnie i można było łatwo zarządzać siecią maszyn. Automaty vendingowe to urządzenia z zasady nienadzorowane, więc dobrze, aby system umożliwiał pilnowanie stanu terminali.

Decydując się na terminale upewnij się, że możesz liczyć na techniczne wsparcie w zakresie montażu i konfiguracji terminala. W toku korzystania z czytników kart konieczne jest posiadanie narzędzia, które pozwala błyskawicznie sprawdzić sytuację w danym terminalu, co może być konieczne do rozpatrzenia zażalenia klienta. Należy pamiętać, że vending jest rodzajem usługi i klient końcowy oczekuje wiarygodnego i solidnego wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów.

Które rozwiązanie wybrać?

Prezentowany terminal płatniczy VPOS jest częścią najlepszego na rynku rozwiązania płatniczego dla branży vendingowej. System Nayax jest stworzony przez prekursora i światowego lidera w dziedzinie płatności bezgotówkowych i telemetrii dla vendingu. Nayax jest kompletnym rozwiązaniem, które nie wymaga osobnych umów z bankami. W ramach jednego produktu oferowane są płatności kartami bankowymi, telefonami z NFC, obsługa kart pre-paid i pracowniczych, pełne raporty sprzedaży, reklamacje na odległość, tablica bieżącego zatowarowania - słowem pełna telemetrię i wiele innych funkcji.

Dzięki doświadczeniu i obecności terminali Nayax na ponad 130.000 automatów na świecie masz pewność, że dokonujesz właściwego wyboru.


vending polska Promocja Knoppers
Przez dwa wakacyjne miesiące trwa w Sopocie ciekawa akcja promocyjna z wykorzystaniem automatów vendingowych


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

Koniec vendingu w szkołach?
Nowe przepisy zaproponowane przez PSL mogą negatywnie wpłynąć na vending w szkołach


CZYTAJ DALEJ
---------------------------------------

Książkomaty
Automaty sprzedawały nową powieść H. Murakamiego zanim ta pojawiła się w księgarniach


CZYTAJ DALEJ
REKLAMA
platnosc karta w automacie
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Home | Informacje z kraju | Informacje ze świata | Ciekawe produkty | Targi vendingowe | ABC vendingu | Katalog firm | System Nayax | Kontakt
© Copyright Portal Vendingowy